Opublikowano Dodaj komentarz

Miniaturowe choinki – jak zrobić dekoracje świąteczne DIY

Miniaturowe choinki dekoracyjne – sposób na bajkowe dekoracje świąteczne w Twoim domu.

Jesień i zima to czas kiedy chcemy, aby nasze domy były wyjątkowo przytulne i ciepłe. Dbamy o odpowiednie oświetlenie, które już od wczesnych godzin popołudniowych poprawia nam nastrój i wprowadza miłą, kameralną atmosferę. Im bliżej Świąt Bożego narodzenia, tym w naszych domach pojawia się coraz węcej ozdób, bibelotów i kompozycji. Na ulicy pojawia się coraz więcej światełek, reklamy wzruszają, a z radia plyną kojace nuty. Chcemy więc, aby ten nastrój towarzyszył nam na każdym kroku. Co prawda sklepy aż pękają w szwach prześcigając się w oferowanych dekoracjach, ale każdy kto lubi DIY wie, że to zupełnie nie to samo, co przygotować takie ozdoby samodzielnie.

Przedstawiam moje ulubione odkrycie ostatnich lat: miniaturowe choinki dekoracyjne

Początkowo zaczełam ich używać jako świąteczne dodatki do domków dla moich Stworów. Tworzą wtedy maleńkie kompozycje w pokojach dziecięcych. Można je ozdabiać i wykorzystywać do zabaw narracyjnych. Są tak małe, że już samodzielnie ustawione stanowią uroczą dekorację.

Szybko okazało się, że miniaturowe choinki są bardzo uniwersalne i można z ich pomocą tworzyć wiele pięknych dekoracji. Małe, zamknięte w szkle kompozycje sprawdzą się także doskonale jako prezent pod choinkę dla bliskich. Po dodaniu lampek stanowią nastrojowe oświetleniem, a nawet sezonową lampkę nocną.

Można je ustawić same, świetnie komponują się także z maleńkimi domkami, figurkami leśnych zwierząt, sztucznym śniegiem (który z poodzeniem można zastąpić cukrem) oraz lampkami.

Umieszczanie miniaturowych choinek w szklanych formach naczyń jest moją ulubioną formą ich ekspozycji, ale z powodzeniem mogłyby zostać użyte do świątecznych wieńców, stroików czy postawione na drewnie.

Mam nadzieję, że macie już mnóstwo pomysłow na własne aranżacje. Będzie mi miło jeśli się nimi ze mną podzielicie ?

Życzę Wam wielu cudownych dekoracji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *