Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zrobić magiczny domek dla książek-DIY

Magiczny domek dla książek 

Czy zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby magiczne stwory z bajek czytanych na dobranoc ożyły? A gdyby mogły przechodzić do naszego świata i towarzyszyć nam na co dzień? Dziś proponuję Wam stworzenie praktycznego (mówimy stop przewracającym się na półce książkom) i niezwykle magicznego domku dla książek. Tajemnicze przejście do świata bajek?? Furtka, dzięki której wszystkie ulubione bajkowe stwory mogą wracać na czas do książki, kiedy chcecie poczytać ich przygody?

Do stworzenia domku użyłam:

Elementów z mojego sklepu :

Na początek potrzebujemy kartonowego pudełka, np po klockach Lego. Idealnie nadaje się na domek bo ma dość szeroki bok, dzięki czemu łatwo wpasujemy tam drzwiczki i inne dodatki.

Pudełko od klocków Lego Duplo

Najpierw przycinamy trzy górne „skrzydełka” z otwarcia opakowania, zostawiając tylko jedno z bocznych, mniejszych.

Widok z góry na pudełko
Jeden fragment zostawiamy aby stworzyć szczyt dachu domku

Na pozostałym skrzydełku odmierzamy trójkąt i przycinamy zbędne części – w ten sposób powstanie nam szczyt dachu domku dla książek.

Wyznaczamy trójkąt i przycinamy

Malujemy fasadę domku – ja użyłam farb kredowych, które zapewniają doskonałe krycie dość śliskiej powierzchni pudełka. Pomalowałam też dwa pudełka od zapałek farbami akrylowymi, aby stworzyć schodki pod drzwiczki.

Malowanie pudełka farbami kredowymi
Malowanie pudełek od zapałek jako schodków farbami akrylowymi

Teraz czas, aby przyciąć boki domku dla książek aby nadać mu lekkości i lepiej wyeksponować ulubione bajki. Odmierzamy z obu stron linie od górnej krawędzi do dowolnie wybranego punku na dole (im większy kawałek wytniemy tym lepiej wyeksponujemy książki). Pamiętajmy, że wycięty fragment powinien być symetryczny.

Przybory potrzebne do wykonania domku
Linia wyznaczająca przycięcie boków

Boki pudełka po przycięciu pomalowałam tą samą farbą kredową. Magiczny domek dla książek jest już prawie gotowy. Po przymocowaniu drzwiczek i okienka (użyłam taśmy mocującej wielorazowego użytku) prezentuje się w taki sposób:

Domek na książki bez dodatków

Daszek zrobiłam z prostokąta wyciętego z wykładziny ze sztuczną trawą, ale równie dobrze można by go zrobić z kartoników, pudełek czy papieru. Mnie zależało na leśnym klimacie pasującym do drzwiczek 😉

Teraz pozostaje nam dołożyć dodatki aby stworom milej się mieszkało 😉 Dokładny opis i linki do tych produktów znajdziecie na górze postu, w spisie produktów.

Magiczny domek na książki z dodatkami

Wkładamy książki i gotowe 🙂 Macie własne bajkowe przejście do świata bajek! 😉

Mam nadzieję, że post był dla Was inspirujący, jeśli zdecydujecie się zrobić taki domek będzie mi bardzo miło go zobaczyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *